У п’ятницю, 3 лютого, на базі нашої школи відбулося урочисте відкриття музейної експозиції історії села. На свято були запрошені гості, відомі люди, вихідці з села Піддубці та його жителі, що своєю самовідданою працею зробили немало для розвитку своєї малої батьківщини.
Наше село Піддубці – село з багатовіковою та цікавою історією. Його минувшина багата на цікаві події і відомих людей. А що є чим похвалитися й перед іншими, у цьому можна переконатися, побувавши у селі та спілкуючись із старожилами. А сільські активісти, заручившись підтримкою директора школи, вирішили заснувати музей села, щоб пам'ять зберігалася для майбутніх поколінь. Величезний внесок у цю справу належить вчителям історії Стадницькій Тамарі Олександрівні, Бєловій Марії Анатоліївні.
Село Піддубці розташоване над трасою Луцьк-Київ. Перші сліди поселень на його території належать ще добі палеоліту. Цей факт засвідчили розкопки польського археолога Яна Фітцке. А перші писемні згадки про село належать до 14 ст. Піддубці відомі були ще за часів Любарта, як значне поселення біля двох стратегічних шляхів – на Олику, до Клеваня і Рівного та на Полісся через Колки.У 2-ій половині 30-х років у селі активно діяв численний осередок ОУН.Провідником культурного розвитку у той час було товариство «Просвіта», яке заснувало в селі читальню, хор і аматорський гурток. Візитівкою села й досьогодні є його Свято-Покровська церква, памятка архітектури 18 століття. Сюди, у церковноприходську школу, до подруги і вчительки Марії Биковської приїздила Леся Українка. Під враженням від поїздки поетеса написала нарис «Школа», опублікований вперше у львівському журналі «Народ» у 1895 році. Отож, є чим пишатися не лише піддубчанам, а й загалом – волинянам!
На свято завітали: Горбатюк Анатолій Олексійович - колишній директор школи, депутат Верховної Ради двох скликань (2006-2012 рр); Тимощук Володимир Сергійович - декан факультету екології та приладів енергетичних систем ЛНТУ (1999-2011 рр); Кушнір Василь Григорович - голова братства ветеранів ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савура (2007-2016 рр); отець Миколай - настоятель Свято-Покровської церкви села Піддубці; Панащук Марія Андріївна - колишня завідуюча тваринницькою фермою радгоспу; Прус Надія Мефодіївна - колишня голова сільської ради (1969-1991 рр) та багато інших наших земляків. Запрошені поділилися своїми спогадами про історію рідного села, історію школи, згадали цікаві випадки із власної біографії. Усі виступаючі закликали берегти віковічні традиції села, шанувати його історичне минуле, пам’ятати усіх, хто прославляв село бойовими подвигами чи сумлінною працею. Прикрасою заходу був виступ сільського хору "Криниченька". «Без минулого немає майбутнього» - ще раз переконалися вчителі, учні та усі присутні на святі.