top of page
Пошук
Чабарай Л.М.

Рідна мово, без тебе ніхто я, мов відірваний вітром листок

У 1997 році з ініціативи Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Указом Президента Леоніда Кучми 9 листопада, яке церква відзначає як день Преподобного Нестора Літописця, проголошено державним святом - Днем української писемності та мови. Це є свідченням того, що золота нитка історії тчеться з глибини віків. Як нація ми утвердилися через слово. З появою письма почав формуватися новий світогляд. Розвиток українського слова - від княжої доби часів Літописця Нестора і до сьогодення - неперервний процес.

День писемності - це повернення народові його духовності, історичної пам'яті. Це свято величі українського духу.

Учитель української мови та літератури Чабарай Любов Макарівна розповіла учням про довгий шлях української мови від сивої давнини аж до нашого часу. До участі у святі долучилися п’ятикласники, одинацятикласники, які презентували вірші про мелодійність і красу української мови, розповідали гуморески, співали пісні про мову і Україну. На святкуванні учитель музичного мистецтва Ушканова Ірина Юріївна заспівала пісню «Мово єдина».

У 1991 році Україна стала незалежною державою. З розвитком держави інтенсивно розвивається і українська мова. Ми з вами одержали у спадок сучасну українську літературну мову - багату, розвинену, гнучку. Нею і можна висловити все: від найскладніших і найновіших наукових відкриттів до найвеселіших віршів, пісень, оповіданнь. Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень, у думах і казках, у творах письменників, у живій розмовній мові. Наше завдання - берегти цей неоцінний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити. І хоч наша мова зазнала гоніння, переслідування, зараз вона живе, квітне і вдосконалюється. Любімо і бережімо її.


На завершення діти подякували вчителям української мови Чабарай Любов Макарівні, Повстанській Галині Володимирівні та Гірській Валентині Василівні за сумлінну та важливу працю.

17 переглядів0 коментарів
bottom of page