top of page
Пошук
Купіч Л.А., директор школи

Педагогічний міст з педагогами НВК «Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського»

«Тільки самоосвіта та взаємодія спроможна

сформувати справді ерудовану та

всебічну розвинену особистість, якою,

без сумніву, повинен бути освітянин»

Жан-Жак Руссо

Професійна підготовка вчителя не закінчується у стінах педагогічного навчального закладу. Вона продовжується протягом усієї професійної діяльності педагога. Адже тільки фахівець, який невтомно працює над собою, переймає краще у своїх колег та продукує власні педагогічні ідеї, на сьогодні є затребуваним та конкурентоспроможним.

Аналіз передового педагогічного досвіду кращих шкіл і сучасні дослідження свідчать, що у діяльності творчого вчителя завжди присутні елементи вивчення кращих зразків досвіду колег по фаху, знайомство з напрацьованими системами окремих креативних вчителів та цілих вчительських колективів, чиї імена неодноразово звучать як імена кращих на районному, міському, обласному чи всеукраїнському рівнях. Таким закладом, відомим у межах області та України, є Луцький НВК «Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського». Гімназія відома своєю авторською системою родинного виховання, задуманою та втіленою у 80-х роках минулого століття тодішнім директором Свередою Б.А., результативною науково-методичною роботою, що дозволяє щороку пожинати щедрі плоди перемог на різних рівнях інтелектуальних та творчих змагань, в тому числі і міжнародних. Так, за результатами ЗНО минулого навчального року гімназія зайняла 33 місце серед усіх навчальних закладів України.

Щоб переймати досвід передових шкіл та дізнаватися корисну та потрібну інформацію, в науково-методичній літературі запропоновано чимало форм та методів педагогічної взаємодії. До таких групових форм належать: методичні об'єднання, школи передового педагогічного досвіду, проблемні, ініціативні групи та ін. Цікавою та корисною формою об`єднання педагогів є педагогічний міст, який об’єднує педагогів за інтересами, де створюються оптимальні умови для обміну досвідом роботи, для творчих дискусій, виконання практичних завдань. Метою таких зустрічей, як правило, є :

  • підвищення рівня теоретичної і психолого-педагогічної підготовки;

  • організація роботи по вивченню нових освітніх програм, навчальних планів, освітніх державних стандартів;

  • систематичне вивчення, узагальнення і поширення передового педагогічного досвіду, впровадження досягнень педагогічної науки;

  • збагачення новими педагогічними технологіями, формами і методами навчання та виховання;

  • підвищення загального рівня професійно-педагогічної культури, надання допомоги у розвитку якостей і властивостей особистості, необхідних для сучасного педагога.

З ініціативи директора гімназії Кардаш Марії Миколаївни на базі закладу 14 березня 2017 року відбувся педагогічний міст-зустріч між педагогами гімназії та ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Піддубці Луцького району. На зустріч були запрошені представники адміністрацій та молоді педагоги обох шкіл. Заступник директора Сіміцька Жанна В`ячеславівна ознайомила гостей із історією закладу, традиціями родинного виховання та проведення родинних свят, науково-методичною базою закладу, особливостями міжнародної співпраці. Окремо вона зупинилася на системі роботи з обдарованими дітьми.

Директор Піддубцівської школи в свою чергу представила свій заклад. Школа села Піддубці теж має свою велику та славну історію та насичене сьогодення. Районна освіта, хоч і має свої особливості порівняно з міською, але теж працює над впровадженням передового педагогічного досвіду і досягнень педагогічної науки, розробкою шляхів впровадження інновацій, вдосконаленням позакласної роботи з учнями в позаурочний час. Щороку школа має переможців районних та обласних олімпіад, а також всеукраїнських конкурсів. Особливістю школи є впроваджені та описані здоров`язберігаючі технології, зокрема кабінет аромотерапії.

Для учасників був проведений тренінг «Сучасний учитель на шляху до вдосконалення», де у цікавій формі учасники обмінялися думками про те, яким має бути сучасний вчитель, як йому працювати над собою, яким вони уявляють українського педагога через 10 років. Запрошені вчителі мали змогу оглянути гімназію, відвідати етнографічний музей, кімнату-музей Василя Сухомлинського, чиє ім`я віднедавна носить гімназія. А закінчилася зустріч у гімназійній «Світлиці».

Учасники педагогічного мосту розходились із хорошими враженнями. Такі зустрічі, на думку учасників, сприяють збагаченню професійних інтересів педагогів, удосконаленню їх знань, виробленню позицій із важливих педагогічних проблем сучасності, виявленню й узагальненню найкращого педагогічного досвіду.

27 переглядів0 коментарів
bottom of page