Цьогоріч в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський. Школа, на думку Василя Сухомлинського, – це не комора знань, а світоч розуму, святиня і надія, духовна колиска народу. Це – світ душевних людських доторкань, зосередження добрих почуттів, тонких переживань. Це – вічне вогнище краси, освіти й освіченості. В школі дитина проводить один з найважливіших періодів свого життя, а не лише засвоює знання, вміння, навички, способи діяльності.
Василь Олександрович є автором 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок, притч та новел для дітей. Найвідоміша його праця – «Серце віддаю дітям», перекладена на 30 мов світу, її перевидавали 54 рази. Загалом твори В.О. Сухомлинського видано 53-ма мовами світу накладом майже 15 млн. примірників. Його книги присвячені головним чином вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків. У книзі «Серце віддаю дітям» він писав: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей». Головними постулатами його основи педагогічної системи є:
1. Виховання дитини повинно бути спрямоване на окультурення її потреб.
2. Ідеал культурних бажань людини, які необхідно виховувати, – потреби у праці, у творінні добра, у красі.
3. Щоб виховати дитину, необхідно створити у неї чутливість до виховання (потребу бути хорошою), створити для неї «радість буття», сформувати почуття власної гідності.
4. Умовою успішного виховання, з якої воно повинно починатися, є створення атмосфери успіху, що є відправною його основою.
Абсолютна перевага позитивних стимулів і реакцій на поведінку дитини над негативними. Кожне покоління по-новому сприймає В. Сухомлинського, знаходить цінні дороговкази для навчання і виховання.
У нашій школі до 100-річчя великого педагога і гуманіста була проведена віртуальна екскурсія кімнатою-музеєм В.О.Сухомлинського, яка знаходиться у Луцькому НВК «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського». Екскурсію у шкільній бібліотеці провела для вчителів завідувач кімнатою-музеєм Тетяна Леонідівна Киндибовська, вчитель-методист української мови та літератури цього закладу, та двоє учнів-екскурсоводів музейної кімнати. Присутні дізналися про цікаві факти з життя Сухомлинського та його педагогічної діяльності, мали змогу побачити і потримати в руках найсучасніші видання його творів та дослідників його творчості, пам’ятні монети, буклети. Директор школи Купіч Лілія Анатоліївна залишила вдячний відгук у візитаційній книзі.
До 100-літнього ювілею великого українського педагога діє також книжкова виставка у бібліотеці, впорядкована бібліотекарем Циплюк Оксаною Василівною.