top of page
Пошук
Ніна Коструба

ЗУСТРІЧ ПОКОЛІНЬ: ПІДДУБЦІВСЬКІЙ ШКОЛІ – 45!

Святкове дійство з нагоди знакової події у житті навчального закладу відбулося другого лютого. Можливо й дата народження школи є символічною. Адже постала вона 45 років тому у місяць, що є передвісником весни і так само як хлібороби плекають хліборобську ниву, освітяни впродовж цих років засівають у душах своїх вихованців зерна добра, людяності і, безперечно, набутих знань. За цей час у широкий світ пішло 1249 випускників, працювало 126 педагогів, зараз у школі працює 29 вчителів і навчається 297 учнів.

…У затишній залі навчального закладу зібралося стільки люду, що яблуку ніде було впасти, бо кожному, хто причетний до Піддубцівського храму знань, хотілося поринути у країну спогадів, згадати прекрасні шкільні роки. Отож на свято-зустріч, свято-одкровення завітали випускники школи, вчителі-ветерани педагогічної ниви, нинішні вихованці та їх наставники, гості та запрошені. І полилися спогади…

Першим директором школи був Федір Тимченко. Саме під його мудрим керівництвом новий сільський освітянський заклад був збудований і гостинно відчинив двері школярам 1974 року. Його наступником став Анатолій Гуловський, який, на жаль, не зміг завітати на свято за станом здоров’я, але присутні у залі мали можливість послухати його відеопривітання з нагоди шкільного ювілею. З вдячністю і теплотою ведучі свята називали прізвища інших директорів, кожен із них залишив школі часточку свого серця.

Це – Софія Бондар, Олександра Косякова, Анатолій Горбатюк, Сергій Бляшук, Любов Чабарай… Сьогодні шкільний колектив успішно реалізовує свої плани у життя під керівництвом неординарної особистості, молодого, креативного директора школи Лілії Купіч.

Зворушливо-хвилююче звучать слова від Лілії Анатоліївни:


- Цього дня ми всі чекали з нетерпінням. Планували урочистість на 40-річчя навчального закладу, але лютневі неспокійні події на київському майдані 2014 року тривогою сковували людські душі і ми були серед тих людей. Тоді ми ще не знали, що кривава війна на сході України назавжди забере життя наших захисників – випускників Піддубцівської школи. В Ілловайському пеклі смертельна куля обірвала життя Віктору Михальчуку, того ж 2014 року, у перші вересневі дні, у зоні АТО загинув Сергій Писарук…


Хвилиною мовчання всі присутні вшанували світлу пам'ять захисників, а також тих, хто пішов із життя, - учителів та працівників школи, учнів, котрі відійшли у вічність, залишивши світлий слід.

Того урочистого вечора старалися не забути нікого. Вдячністю звучали слова на адресу вчителів-ветеранів вчительської ниви, теплота наповнювала серця, коли говорили про успіхи і перемоги як педагогів, так і їх вихованців. Піддубцівська школа має чим гордитися, бо у своїх стінах виплекала справжніх патріотів України, мудрих і далекоглядних людей, які своїм розумом і працею прославляють цей чудовий батьківський край. А хіба не гордістю школи є нинішні вихованці, які займають перші місця в області з ЗНО, перші місця за результатами олімпіад, конкурсів та змагань, а це означає, що працює тут творчий, талановитий колектив педагогів.

Свято було досить врожайним: подяки, грамоти, гостинці, квіти, сувеніри, художні номери у прекрасному виконанні учнів – все для ювілярів та гостей. Радість урочистого дійства з нинішнім трудовим колективом школи, ветеранами педагогічної ниви розділили люди, які своєю працею гідно несуть звання випускників Піддубцівської школи. Це - ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко та народний депутат України 5-6 скликань Анатолій Горбатюк. До речі, вони - перші випускники новозбудованої школи. Сьогодні своєю працею стали відомими кандидат медичних наук, завідувач хірургічним відділенням Луцької ЦРЛ Вячеслав Лазько, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри спортивних ігор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Олександр Швай, Піддубцівський сільський голова Борис Горбатюк, директорами стали Світлана Василевська (с.Гаразджа), Тетяна Угринович (с.Одеради), Григорій Ковальчук (с.Борохів) та інші, які також були випускниками цієї сільської школи.

З привітальними словами виступили: голова Луцької РДА Тарас Яковлєв, голова профспілки працівників освіти Луцького району Жанна Карась, директори школи, які у свій час очолювали навчальний заклад, випускники різних років.

Кульмінацією дійства стало виконання всіма присутніми зворушливого шкільного гімну, автор якого Василь Кушнір був на святі. Запалення свічок на ювілейному торті сповістило про закінчення всіма бажаного свята. Але кожен у душі поніс дорогоцінні спогади, які об’єднують, повертають у незабутні шкільні роки.

Усі бажаючі можуть переглянути відео свята за даним посиланням https://www.youtube.com/watch?v=SaW_msoozc8&list=PLpdW094ygfI9BL-L1shF4IBAHuRiy-JyT

128 переглядів0 коментарів
bottom of page