Голод і страшна безвихідь, мільйони жертв і безліч сімей у скорботі….
Цьогоріч Україна вшановувала 86-і роковини голодомору.
Голодомор 1932-1933-тіх років - один з найстрашніших злочинів проти людства. Тоді в державі з одним з найрозвиненіших в Європі агропромисловим комплексом люди мільйонами гинули від голоду. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини.
Голодомор в Україні 1932-33 років був штучним голодом з метою винищення українського селянства. Це була одна з найбільших національних катастроф ХХ століття.
Найбільше українців загинули у сучасних Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях та в Молдові, яка тоді перебувала у складі УРСР.
Близько 81 відсотка загиблих від голоду в Україні були українцями, 4,5 відсотки - росіянами, 1,4 відсотка - євреями та 1,1 відсоток - поляками. Серед жертв було також багато білорусів, болгар та угорців.
Ми повинні пам’ятати і нагадувати світові про те, що ж відбувалося у цей страшний період. День пам’яті жертв голодоморів приходиться на четверту суботу листопада.
У переддень Дня пам’яті цієї моторошної трагедії у нашій школі відбулася лінійка-реквієм, присвячена пам’яті мільйонів невинних жертв. Учитель історії Бєлова Марія Анатоліївна разом з учнями 5-7 класів підготували невелику історико-мистецьку композицію, в якій розповіли учням про цю страшну сторінку в історії нашого народу. Учнів і вчителів закликали запалити 23 листопада о 16.00 на підвіконні свічку – символічний знак пам’яті померлих в дні голодомору.
Відео можна переглянути на сайті школи у розділі "Відео".