«Historia magistra vitae» (Історія — вчителька життя) — цей відомий вислів давньоримського мислителя Цицерона перевірений віками. Світ вивчає історію задля того, щоб, пізнаючи минуле, розуміти сьогодення і бути спроможними передбачити майбутнє. Ось і Піддубцівські ліцеїсти мали змогу у цьому переконатися. Поринувши у вир загадкових пригод разом із вчителями історії Стадницькою Т.О. та Бєловою М.А. Їм випала чудова нагода стати учасниками History picnic (історичного пікніка), який тривав у продовж січня.
Відкриття заходу розпочалося із РЕПісторії від учнів 8-А класу Патичука Назара та Бєлова Павла. Вони закликали усіх присутніх бути не байдужими і стати активними учасниками місячника історії.
Для натхнення, після батлу, школярі переглянули відеоролик з реп-текстом від ТНМК «Історія України за 5 хвилин»: адже це чудовий приклад сучасної та ненудної подачі історичних фактів.
Також усі мали можливість ознайомитися із програмою проведення історичного пікніка подивившись промо-ролик.
У школі було створено дошку Timeline українських перемог, де учні мали змогу знайти та наклеїти на кольорових стікерах переможні бої та походи князів, козаків та інших захисників України аж до сьогодні. За підсумками цієї роботи найпереможне століття в історії України, на думку наших учнів, виявилося XVII ст., а переможцем та знавцем історії перемог став Драницький Ілля, учень 7-А класу, який наклеїв більше ніж 70 стікерів. За цю активність Ілля був нагороджений грамотою та подарунком.
Переможцями також стали такі учні, як Юрковський Максим (9-А), Шарова Тетяна та Чиж Мар'яна (8-Б), Матвєєва Інна(7-Б).
В рамках пікніка пройшли відкриті уроки із правознавства в 9-А класі «Цивільна дієздатність та цивільна правоздатність».
У 8 –Б класі відбувся урок з всесвітньої історії «Англія у XVI ст.»
Захоплююче пройшов Smart квест «Сторінками історії», де восьмикласники мали змогу позмагатися та проявити свої знання з історії.
Січень багатий на історичні події. Одна із них - це День пам’яті Кіборгів, героїв Донецького аеропорту. Учні пригадали та вшанували подвиг українських захисників.
До Дня Соборності України 21 січня учнями 7-А класу було проведено свято «З Україною в серці».
24 січня одинадцятикласники провели цікавий виховний захід присвячений історії боротьби кримськотатарського етносу, де розповіли присутнім про не легкий шлях цього народу.
А ось десятикласники організували конференцію присвячену 104 річниці бою під Крутами. Своїми дослідженнями їм вдалося провести паралель щодо сучасних подій в Україні. Присутні зрозуміли, що для українського народу цей бій став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.
Історичний пікнік відбувся, учасники неодноразово переконалися, що історія- це вчителька життя. Вона має здатність повторюватися, тому її потрібно вивчати та досліджувати. Отож, історія допомагає нам прямувати сьогоднішнім днем у майбутнє!
Comentarios