Так називався проєкт, завдяки якому заступниця директора Піддубцівського ліцею, соціальний педагог Чухілевич Ольга Пилипівна побувала у Берліні. Проєкт передбачав кілька етапів відбору, онлайн-навчання та очний тур у Львові.
Чотири освітянки зі Львова, Рівного, Калуша та Піддубців вийшли у фінал і отримали чудову нагоду побувати у німецькій столиці завдяки організаторам - Project Global Partners e.V. та ГО Плато за підтримки Федерального уряду Німеччини.
Разом зі своїми колегами, освітянами та громадськими екоактивістами з Грузії, українська делегація змогла ознайомитися з кращими зразками взаємодії місцевої влади, громадянського суспільства і освіти. За три дні учасники змогли відвідати "Корабель молодого науковця" на Тегельському озері; "GoodLab" - лабораторію цифрової освіти для сталого розвитку; парки "Груневальд" та «Сади принцеси»; екологічний центр OKOWERK; Вільний університет Берліна; Ботанічний сад; молодіжну екологічну організацію "Bundjugend» та інші цікаві екологічні локації Берліна.
Усі ці організації тісно співпрацюють зі школами Берліна, проводять різноманітні заняття і активності. Таким чином вирішується проблема прикладного застосування отриманих знань. Важлива така співпраця і в контексті майбутнього професійного вибору школярів. Берлін називають "зеленим міхуром". Ця назва стосується не озеленення чи зелених технологій, а організацій, які займаються екологічною/кліматичною освітою для дітей та дорослих. Їх у Берліні дуже багато.
За три дні перебування українські та грузинські освітяни відвідали дев'ять таких організацій в різних частинах міста і отримали крутий досвід взаємодії приватних компаній, громадських і наукових організацій із школами та громадою міста.
Проблема зміни клімату є актуальною у цілому світі, тому учасники побачили, як вирішується питання активного залучення дітей до кліматичної/екологічної освіти, освіти на практиці із залученням громадського сектору, влади та бізнесу у Німеччині. Багато ідей екологічної просвіти дітей та молоді і співпраці різних структур суспільства можна реалізувати і в Україні.
コメント